Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gar

3. 6. 2010
Gar – Guliver u Klobásné
nar. 7.4.2007
výstavy: vždy výborný, 3x CAJC, 1x BOB, 2x res. CAC, 2x CAC, 1x res. CACIB, Český Junioršampion
zkoušky: ZV - OMS Praha západ - I. cena,
               PZ - OMS Praha západ - II. cena (limitní známka 2 z rychlosti)
               LZ – OMS Praha východ - I. cena, 236 bodů
               PZ – OPS Praha 9 – I. cena, 276 bodů
O Garovi
     Když jsme pořizovali fouska, mysleli jsme si, že to bude typický český fousek, pes klidný, rozvážný, mazlivý……jenže, jak čas ukázal, velmi jsme se zmýlili. Gar je jedním slovem torpédo, kraken a halama s tankem v jednom. Klidný je pouze, když spí, rozvážný vůbec ne a mazlení……tomu přišel na chuť až s příchodem Foxe, zkrátka od něj mazlení odkoukal a dnes, jakmile si někdo sedne, Gar mu hned nastaví prdelku k drbání.
     Dnes, ve dvou letech je to pes výborných loveckých vlastností, chuťový, vytrvalý, lovecky velmi vášnivý, radostný, od mala se učil velmi rychle a rád, cvičení ho bavilo a stále velmi baví. V rukou zkušeného cvičitele, by všestranné zkoušky složil jistě mnohem dříve, ale v rukou nás začátečníků to tak snadné nebude.
     Na Garovi jsme dopustili spousty začátečnických chyb, což nám Gar jistě odpustí, ale o to více musíme nyní na některých z loveckých disciplín velmi zapracovat. Aporty, vlečky, dohledávky, tam je Gar spolehlivý, ale naším velkým kamenem úrazu jsou momentálně klidy před zvěří. Srnčí ho nezajímá, ale jakmile jde o zajíce, je k nezastavení. Gara od počátku vede Jindra a v tom to zřejmě tkví, Jindra má měkké srdce a ten zmetek fousatej toho využívá ve svůj prospěch. Dnes páníček pochopil, že po dobrém klidy fakt nepůjdou a na Gara přitvrdil, nic mu neodpustí a je mnohem důslednější a přísnější, tak doufám, že se v dohledné době dostaví výsledky.
     Ale i přes tento jeho nešvar na něj nedáme dopustit. Je to naše fousaté zlato. Plány s Garem máme velké, moc bychom si přáli, aby složil VZ a stal se chovným psem a mohl tak své výtečné lovecké vlastnosti a výborný exteriér předávat dál. Ale člověk míní, život mění, takže jen čas ukáže, za tento náš cíl není příliš vzdálený. Když se nepodaří VZ složit v tomto roce, zklamáni nebudeme, Garovi jsou teprve dva roky, je to mladý pes, který dle mého názoru ještě potřebuje „dozrát“ a třeba příští rok, na VZ mít bude.
Co má rád:
cokoliv k snědku, od angreštu po maso, prostě všechno (jednou z největších lahůdek jsou švestky a jablka), zapomněla bych na čerstvá vajíčka, včetně skořápek
drbání na prdelce,
vodu a bahno
honičky s Foxem
moc rád udupává moje kytičky (zmetku jeden)
nošení čehokoliv a to neustále (moc rád krade prádlo ze šňůry, neuklizené boty a podobně)
Co nemá rád:    
česání vousků (což má frajer smůlu, když mu panička naplánovala i výstavní kariéru)
kočičky,
jízdu autem,
moje záhonky
vyndávání klíšťat, čištění uší a vůbec, hygienu jako takovou (občas říkám, že máme doma divoké prase převlečené za českého fouska)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář