Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smůla a zase smůla, ale i trocha štěstí

27. 6. 2011

Od poslední aktualizace se mnohé změnilo..........

Garův stav, resp. Garova noha se nelepšila, navštívili jsme dalšího veterináře a vše spěje k tomu, že Gar se během léta podrobí náročné operaci, kdy mu kovovou destičkou nahradí přetrhané krátké vazy v zápěstí, snad vše dobře dopadne a následky úrazu budou co nejmenší, ačkoliv, pokud má Gar na sobě ortézu, není na něm žádné zranění znát a lítá doslova a do písmene jako magor.......jsem opravdu moc zvědavá, jak se nám ho podaří po operaci klidovat, bude to zřejmě velmi nadlidský výkon.......

Další neveselou zprávou je, že naše nová členka smečky, fouska Aida od Tří veverek, se u nás dlouho neohřála, pobyla u nás 14 dní, za tu dobu se naučila veškeré povely na píšťalku, držet aport a pak.......bohužel, Aida je bázlivá po ráně a tak, po dohodě s páníčky se vrátila domů, neb takový pejsek do chovu opravdu nepatří. Mrzí mě to hrozně moc, protože Aida byla velmi šikovná, měla vrozené pevné vystavování, a vše nové se učila velmi rychle.....škoda nooooo

A teď nějakou dobrou zprávu.....11. 6. jsme se účastnili klubové výstavy Českých fousků v Protivíně, na výstavu bylo přihlášeno neuvěřitelných 222 českých fousků !!! Gar byl přihlášen do třídy pracovní, kde měl mít 12 konkurentů, ale do poslední chvíle nebylo jasné, zda do kruhu, vzhledem k jeho ozdobě - ortéze na noze, nastoupíme. Nicméně na výstavě jsme se sešli s mnoha přáteli, Michalem a Andreou a jejich Elou Krupá, Drahou a Michalem a jejich Arem a dráťákem Cirem, a přihlášena byla i Aida od Tří veverek.

Nejdříve jsem nastoupila do kruhu s Aidou ve třídě otevřené, do které bylo přihlášeno 24 fen ! Aida se krásně presentovala, avšak její úzký postoj zadních končetin a měkký hřbet stačilo jen na ocenění Dobrá.......Nicméně pro mě je a zůstane Aida krásná a šikovná, jen ne lovec, ale mazlík :-)

Poté jsem šla číhat ke kruhu, kde měl nastupovat Gar, zrovna skončila třída otevřená a já se šla zeptat rozhodčího, zda mohu s Garem a jeho nohou v ortéze nastoupit, pan rozhodčí nic nenamítal a tak jsem s Garem nakonec do kruhu vešla. Pan rozhodčí nejdříve vybral psy s VD a výborné. Výborných nás zůstalo v kruhu 6, chodili jsme do kolečka, pan rozhodčí mě a Gara stále držel na prvním místě a prohazoval jen pejsky za námi, následně jsme se zastavili a pan rozhodčí odzadu začal komentovat a vytýkat nedostatky, když došel až k nám, řekl, že tomuto peskovi nemá co vytknout, a ocenění V1, CAC !!!! No v tu chvíli jsem šla málem do mdlob, ani náhodou mě nenapadlo, že pokud vůbec nastoupíme, takto uspějeme :-)

Při následných závěrečných soutěžích jsme bojovali o titul Klubový výtěz, z osmi psů jsme postoupili do užšího výběru tří psů, vyhrál, zcela zaslouženě Dar z Huťské osady paní Dany Brzkovské.

Až doma mi vlastně došlo, že Gar, po loňské výstavní pauze, tímto CACem splnil podmínky pro udělení titulu ŠAMPION !!!

Na výstavě jsem se rovněž bavila s předsedou naší středočeské pobočky KCHCF a domluvili jsme se, že pošlu žádost o výjimku, aby se Gar mohl stát chovným psem, ačkoliv nestihl díky loňskému a letošnímu zranění klubové ověření loveckých vlastností, tak uvidíme, jak vše nakonec dopadne, pokud ano, Gar ověření a všestranky absolvuje příští rok. Nejdůležitěší pro nás však v tuto chvíli je, aby se operace zdařila.

A další novinu, pro mě asi nejlepší, si schovám na léto, jen naznačím, že pokud vše dobře dopadne, na jaře 2012 se naše smečka rozroste......o čtyřnohou členku.....ale podrobnosti opravdu až v létě ;-))))

Jinak, Gar má v současné době leháro, ale Fox se nefláká, pravidelně chodíme cvičit, aby se dostal do formy a možná, že si na podzim dáme nějaké zkoušky, ale opravdu jen možná...:-)))